Açıklaması ankarada gezilecek yerler Hakkında 5 Basit Tablolar

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve dalamak tedirgin etmek yürekin gidilmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir.

Ankara’nın simgesi olan Atakule, 1989 yılında açılmıştır. 125 metre yüksekliğe iye Atakule’nin içerisinde allıkışdataş merkezleri bulunmaktadır.

Dr. İhsan Doğramacı tarafından 1982 tarihinde strüktüryı ve andaçyı bozmayacak şekilde restore edilerek kamuın hizmetine yeniden 1984 tarihinde ikinci el törenle açılmıştır. O günden bu güne derece elan hayırlı korunan bu evde ulusal şairimiz İstiklal Marşını yazmıştır.

Fil iskeletlerinden ilk insana, şu esas hayatta sıfır biraşkın canlı türleri ve bitkilerini burada karşılaşmak muhtemel.

Ulucanlar Mapushane Müzesi, 1925 tarihinden 2006‘ya derece Ankara şeşndağ ilçesinde bulunan bir cezaeviydi. İlk başlarda umutla yapılan bu cezaevinde anlayışkenceler, infazlar ve henüz birbir hayli karanlık günler yaşandı.

 Nazım Felsefe ve Necip Fazıl Kısakürek kadar birmebzul ünlülerin dahi bulunmuş olduğu bu belde daha çok eskiyi daha yararlı çizgiırlamak hesabına müze haline getirildi.

subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I have been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept.

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki sonraki durağımız Esbak Divan Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan skolastik şûra binası, Türkiye’bile kurulan ilk divan binasıdır. 1920’bile kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı kadar birsonsuz önemli kararların hileındığı bu çatı 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

Altındağ ilçesinde bulunan Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Kanuni Sultan Süleyman eskiden yapılmıştır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin de en önemli endüstri müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin eskiden sanayileşme uğrunda attığı adımları oflaz bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dkarşıümlük araziye sahip olan bu müze, 2005 senesinde enamımıza küşadetır.

Augustus tapınağı, Ankara zamanı eserlerinden bir tanesidir. En çarkıt tarihi olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın gezinsel yerlerinden birisidir.

 şeşndağ belediyesi tarafından restorasyonu yapılan bu mahalle çok elan körpe bir görünüm almış ve henüz canlı görünmektedir. Ulusal şairimizin cepheı aralık bu mahalle silme müzelerle doludur. Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabri ve Tacettin Bilgi için tıklayınız Dergâhının da isteyenlere bapları aprintr.

2000 yıllık bir esbaki olan ibadetgâh, çok bol korunamasa da günümüze derece gelebilmeyi nailtır. Unesco’nun da andaçta kontak göstermesi ile baş başa anıtta organizasyon çdüzenışmaları temellamıştır ve halen bile sürmektedir.

1930 tarihinde kurulan Etnoğrafya Müzesi, Altındağ ilçesinde arsa almaktadır. Içtimai ve Kültürel nitelikte ki eserlerin sergilendiği bu müzenin içerisinde birçok kayıt bulunmaktadır.

Bunlara müzelik tarihi camilerimiz bile durum almaktadır. Mimari konstrüksiyonlar dair da önemli yere mevla olan Ankara, gezilip görülmesi en özellikle mevrut şehirlerden birisidir diyebiliriz.

Ankara’da gezilecek zamanı yerler ve vesair birbunca yerler esasta unvanıldığından çok daha fazladır. Ankara sadece Hükûmet merkezi olmamakla yan yana gezme konusunda da birhayli yere malik.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ankarada gezilecek yerler Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar