Büyülenme Hakkında istanbulda gezilecek yerler anadolu yakası

İstanbul denilince akla mevrut yegane yerlerden birisi Galata Kulesi'dir. İstanbul'un eşsiz manzarasını gözler önüne seren kule, evetğmurlu bir havada İstanbul'u seyrederek kahvesini yudumlamak isteyenler karınin bir numaralı mekan.

>>Sitemizde sizlere çok elan sağlıklı görev verebilmek amacıyla oluşturduğumuz taksimmlerdeki eksiklikleri, bilgiler elimize ulaştıkça tamamlayacağız.

Tarihi evleri ve sokakları Perihan Abla, Aş Teknesi sağlam çok televizyon alıcısı filmi ve dizisine takım olmuş bu sakin semt, şair Gönül Yücel, ressam ve heykeltıraş Kuzgun Acara kabilinden sanatkârların yaneşeliığı yer olmasıyla da ünlü.

Rabıtdat Caddesi gelir seviyesi mürtefi İstanbulluların yasevimliığı bölgelerden biri başüstüneğu derunin, cadde üzerinde çok adetda gösterişli otomobile rastlamak mümkündür.

Geniş kaldırımları, Friday’s, Mid Point, Kırıntı kabil popüler restoranları, şık kafeleri, düzenışdoneş merkezleri ve ünlü markaların mağazaları ile Avrupa ülkelerini anımsatan Bentdat Caddesi, özellikle hafta sonları İstanbulluların akışına uğramaktadır.

İstanbul gezilecek yerler sıralaması - rehberi hazırlamak ne derece olabilir tartışılır. Şehrin akılalmaz çeşitli sosyo-kültürel yapkaloriı, nüfusun hacmini, az daha her semtin birer şehir (ayrıca şimal Avrupa'yı referans almış olduğumızda bir ülke) kabil olduğunu oda önünde bulundurursak, İstanbul'da gezilecek yerler listesi yazmanın yeğinğu görüşümüzün önüne serilir.

İstanbul, her ne kadar son senelerde arap istilasına, beton zulmüne uğrasa da güzelliği çok kaybolmayan bir şehir. Tabii ki daha oflaz bakmalı ve kıymetini bilmeliyiz.

Bağ bozumu yerini soğuk ve puslu bir havaya bıraktı! Kış geldi çattı. İşte bu itici havalarda İstanbul'un tadını çıkarabileceğiniz en yalabık 9 belde!

1 Mayıs 1948’de okuyucusuyla mülaki Hürriyet, ilk günden bu yana "Tarafsız ve deposundan gerçek salık" ilkesinden ödün vermeksizin yapıt hayatını sürdürmekte, sektörünün öncü ve örnek gazetesi konumunu daha da öteye götürerek küresel bir iletişim araçları markası olma iddiasıyla geleceğe uzanmaktadır.

Naçizane bir İstanbul gezilecek yerler listesi yapmaya çaldatmaıştım . Fakat edebiyatın başlangıcında da belirttiğim gibi şayet bu liste kesmezse buradan henüz detaylı İstanbul gezilecek yerler alfabesına bulaşabilirsiniz.

Derbent’ın Karadeniz’e açılan noktasında mahal yer Beykoz ise istanbulda gezilecek yerler anadolu yakası Boğaz kenarsında taze balık ödememek isteyenler yürekin normal bir seçenektir. Kadeh konuşmaını yakından tanılamamak ve camla çhileışmak isteyenlere belirtik olan bir sanat merkezi konumundaki Içki Ocağı da gene Beykoz’da bulunmaktadır. Içki Ocağı, Riva Deresi’nin sahilsında kurulu yerleşkeüyle, yerli ve yabancı içki sanatkârlarını ağırladığı etkinlikleri ve eğitimleriyle, konuklarına kandırıcı bir deneyim sunmaktadır.

Destedat Caddesi’nin sahil için demetlandığı noktada bulunan Bostancı ise, katar istasyonu, çay bahçeleri ve kıyı cepheında arz saha kokoreççileri ve balıkçılarıyla ünlüdür.

Semtte makine mütecessisları muhtevain bir bile müze vardır: Sabri Artam Vakfı Otomobil Müzesi. Müzede klasik otomobillerden motosikletlere, yarış arabalarına ve özel tasarım otomobillere kadar dayanıklı çok mabeyinç anlamak mümkündür.

Bu mekânlar, yılın ayrı ayrı zamanlarında dalgalı irfan ve zanaat faaliyetlerine de hane sahipliği yapmaktadır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Büyülenme Hakkında istanbulda gezilecek yerler anadolu yakası”

Leave a Reply

Gravatar