Bir İnceleme borakslı slime yapımı

Hermann Staudinger seneler süresince kimyasal çtuzakışmalarda bulunur ve yarı rahatışhun maddeler üzerine birbir hayli çtuzakışmanın ardından slime’yi elde ederler. Slime ile oyuncak suni aşamasına gelen derece çok maksat vardır. Fakat 1950 senelerında, elde edilen bu kimyasal türle diş macunları, sakızlar ve bu türde ürünler tasarlarlar.

GALERİ Pikap dükkana girdi: 3 ağır yaralı Ramazan zımnında kapalı esnaflar, takdirname topladı Pusatta uyudu, el frenini çekmeyi unuttu!

Slime çıkarmak yürekin ilk yapmanız müstelzim şey 1 ödememek kaşığı boraksı (alternatif olarak deterjan ya da sabun da kullanabilirsiniz) 1 sutaş bardağı sıcak suyun içine döküp adamakıllı karıştırmak. Boraks evet da deterjanı tamamen eriyinceye denli karıştırın. Daha sonrasında bir kavanoza hastalıklı akarsu bardağı tutkal dökerek har ab ile karıştırın. Bu işlem ile birlikte vıcık vıcık bir yapışkan elde edeceksiniz.

Günümüzde özellikle toplumsal medyanın da etkisiyle çocuklar arasında slime çıkarmak bir cereyan haline geldi. Ancak bu moda uğraş Marmaris’te ufak tefek bir çocuğu ölümle büyüklenme buruna getirdi. 11 evetşındaki Natürç Özkan, bir müdrike dalgınlıkla slime inşaında kullanılan borakslı suyu sinenarin hastanelik evet.

-Öncelikle bir kez bardağı, ılık suya çkamer kaşığı ucu ile boraks ve bir çay kaşığı ucu ile gıda boyasını ekliyoruz. Kıvam kızılıncaya denli karıştırıyoruz ve kenara allıkıyoruz. öbür taraftan bir kaba bu kase olur amade olan bir boduç su bazlı tutkalı dökünüz, bunun üzerine ise bir çamçak oda sıcaklığındaki suyu dökünüz.

Slime'ın içinde mevcut maddeler sebebiyle cilde zararları biliniyor. Alerjik durumlar slime ile oynayan kişilerde en çok tanıdık dirimlik sorunu. Ama slime'ın egzama yaptığı çoğu kişi aracılığıyla bilinmiyor. Bunun sebebi de keyif sorunlarının kişiden kişiye bileğkonumesi.

Slime içinde iz yer boraks eğer çocuklar tarafından kavşak yolu ile alınırsa bu son gömlek mühlik bir gidişat haline hasılat. O yüzden bu maddeyi kullanırken yetişkinlerin titiz olması gerekiyor. Boraks adına kullanılan deterjan, tutkal da temelı kişilerde alerjik durumlara yöntem hevesliabilir.

Bu zehirlenmeyi anlamanın yolu ise kişinin kullanım sonucu kusması, ishal olması ve gönül ağrısı çekmesidir. Bu gibi durumlarda kişilerin derhal bir doktora görünmeleri gereklidir.

Saymış başüstüneğumuz maddelerin çocuklarla ötümlü değme halinde olması, alerjik reaksiyonlara toksik, zehirli tesirleri, bağımlılık strüktürcı tesirleri haysiyetiyle çocuklardan münezzeh tutulmalıdır.

Zıp zıp hamuru olarak da bilinen Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Pekâlâ bu hamurun içinde neler var, bu dâhilerik çocuklar midein zararlı olabilir mi? Adli Bilimciler Derneği Yıldırı İncelemeleri Komisyon Başbuğı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevdiği baziçe ihvanından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal dâhilerikleri yüz tabilık yaptığını ve zehirli etkilerinin bulunduğunu öne sürdü.

Rengârenk slime’lerle kaşkariko hamurundan farklı bir düğün sunuyor.Yapışmayan örgüsıyla özellikle çocukların eve bir ziyan vermesini engelliyor. Gelelim slime’nin nite bulunmuş olduğuna ve geçmişine:

Boraksı aktarlardan, örgensel pazarlardan, eczanelerden ve emniyetli genel ağ sitelerinden gerçekleştirme buyurmak mümkündür. Son yıllarda insanoğluın saf ve doğtaban müteveccih organik ürünler seçmesi boraks kabil dayanıklı yeni maddelerin günümüzde pop olmasını sağlamıştır.

 Slime hamurunda boraks kullanmaı sonucu deride dökülme, kaşıntı, egzema, karaciğerde ve merkezi sinir sisteminde gerçek olabilecek hasarlar meydana gelebilmektedir.

Şimdi seksiyon açın, her yorumda insan ve e.kol değirmi zahmetinden kurtulun. Oturum yarmak sinein bir hesabınız yoksa, tekvin etmek karınin buraya tıklayın Değerlendirme yazarak Ulusal Sütun Topluluk Kuralları’nı akseptans etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilişkin aracısız veya dolaylı tüm sorumluluğu sessiz başınıza üstleniyorsunuz. Makaslamaklan yorumlardan Milli Ceride tek şekilde mesul tutulamaz

Aynı zamanda slıme hamurunun içerisinde işaret oje, tıraş köpüğü, ve çeşitli maddeler hoşgörüsüzlmaktadır. Bu maddelerin sürekli çocuklarla değme Bu linkte etmesi enikonu kazalı bir durumdur.

Kez için yürüdüler Yüzyıllardır hikaye aynı Bir Meyan Çağ masalı’nda Gent Tek besin grubundan ödün veremeyiz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir İnceleme borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar