Için basit anahtar kürtaj işlemi nasıl yapılır örtüsünü

Kürtaj operasyonu yerel duyum yitimi evet da umumi duyum yitimi altında örgülmaktadır. şayet umumi anestezi uygulamak istiyorsanız mutlaka duyum yitimi hekiminin ve dolu hizmet ünitesinin evetğu bir hastanede muamele dokumalmalıdır. Muayehane koşulunda kürtaj strüktürlmamalıdır.

“Her mevsim partnerleriyle beraber karar vermeleri önerilmelidir. Kürtaj alışverişlemi öncesinde hanıma karar tesviye süresi verilmeli ve en azından 1 hafta açıklık ile 2 musahabe mimarilmalıdır.

Evvelce geniş kullanılan küret aletleri küçümencik çkamer kaşığı şeklinde ucu olan metal aletlerdir ve hasetmüzde nadiren mukteza hallerde kullanılır. Bu aletlerle gebelik emilerek aldatmaınmaz, küret aletinin ucu ile rahim bâtınerisi hafriyatnarak temizlenir.

Kürtaj (küretaj) gebeliğin sonlandırılması derunin meydana gelen tıbbi müdahaledir. Kürtaj ekseriya istenmeyen gebelikleri sonlandırması bâtınin kullanılan bir usul olmasına karşın düşüt, menfi gebeliğin sonlandırılması, rahimden kıta tuzakınması ve sapık kanamalara ilgilı olarak rahim kucakinin temizlenmesi gibi durumlarda da meydana getirilen cerrahi bir operasyondur.

Kürtaj operasyonu hamileliğin onuncu haftasına denli strüktürlmaktadır. Ülkemizde kürtaj yaptırmak yasal bir anlayışlemdir. Ancak kürtaj sinein de yasal bir süre bulunmaktadır. Bu legal süresi on haftadır. Gebeliğin onuncu haftasına aşılması durumunda kürtaj kârlemi gerçekleştirilmez.

Kürtaj medarımaişetlemi kestirmece 10 dakika devam eden bir cerrahi operasyondur. Karışma sonrası 1-2 vakit gözlem altında tutulan hastalara bu müddet içinde vajinal kanama ve genel gidişat takibi yapılır. Takipleri stabil olan tutkun lüzumlu tedavisi düzenlenir ve taburcu edilir.

Bu vaziyet takribî iki buçuk aya balya gelmektedir. On haftanın üstündeki hamilelik durumların da kürtaj operasyonu binalmamaktadır bu yer kanuni olarak yasaklanmıştır.

Kürtaj operasyonu yaptırılabilmesi dâhilin meşru bir müddet bulunmaktadır. Kürtaj operasyondan kanuni müddet on haftadır. On haftayı aşmamış olan gebeliklere mevla olan hastalarımız  meşru olarak  kürtaj operasyonu yapmış oldurabilir.

şifahane koşulunda gestaltlmayan küretaj sonrası, uyma Bakın ne buldum fail geceleyin veya sonraki günlerde huzurlacağınız problemlerde muayehanenin kapalı olması durumu pestil sağlamlığını koskocaman riske sokar.

Op.Dr. Aslı Meze, hanımefendilerin bu kararı verirken hekimleri tarafından inceliklı bilgilendirmeli gerektiğini belirterek şöyle hususştu:

Spekulum denilen yoklama aleti vajina içine yerleştirilir. Vajina sineerisi batikon antiseptik solüsyon ile temizlenir. Bu aşamaya kadar züğürt herhangi bir ağrı hissedilmez. Henüz sonrasında hastanın isteğine için umumi-sedesyon veya lokal duyum yitimi tipi uygulanır.

İstenilmeyen gebeliğin sonlandırılması için haplarla yada vakum sistemi ile kürtaj emeklemi gestaltlır.Kürtaj maslahatlemi ülkemizde yasal bir kârlemdir.Bir devir yasaklandığı dair gündemler yaratılmış amma halen 1937 yılında yürürlüğe girmiş yasa geçerlidir.

Benzeşim HABERLER Ünlü şarkıcı Serdar Meyanç o iddialara ateş püskürdü! Rüyada kürtaj çıkmak ne vukuf gelir? Hindistan'da kolluk 19 kız cenin buldu!

İlk günler cerrahi muamele olduğu bâtınin bile bir ağrı durumu hissedebilirsiniz. Ama ağrı durumunuz geçmeden uzun süreli olarak devam ediyorsa bu durumu doktorunuza müşavirız gerekmektedir. Rahim midei ultrason ile kontrol edilecektir.

Hasetmüzde vakumlu kürtaj hizmetlemi en kesif olarak yeğleme edilen teamüllemdir. Vakumlu kürtaj yönteminde rahim içerisindeki dokular bir matbuatç ile dünyaarı karşıırken dokuların bir kısmının rahim içerisinde kalma durumu lakırtı konusu olabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Için basit anahtar kürtaj işlemi nasıl yapılır örtüsünü”

Leave a Reply

Gravatar